بیوگرافی بازیگری مهران رنجبر

مهران رنجبر، بازیگری را در سال 1375 با نمایش «جنگ کور» بهروز غریب پور شروع کرد، ودر سال 1379-1380 با ورود به دانشگاه در رشته ادبیات دراماتیک، به صورت حرفه ای در سالن های         تئاتر شهر، تالار مولوی، خانه نمایش اداره تئاتر و فرهنگسرای نیاوران بازیگری را ادامه داد.

مهران رنجبر، در جشن بازیگر خانه تئاتر که 10 نفر، به عنوان برترین بازیگران تئاتر سال 1388، در اردیبهشت ماه 1389 انتخاب شدند. به داوری حمید سمندریان و احمد دامود، کاندید شد. 9 نفر دیگر بدین شرح بودند:

علی سرابی، هدایت هاشمی،پیام دهکردی،احمد مهرانفر، حمیدرضا آذرنگ، صابر ابر، رضا بهبودی، جواد نمکی و...

کارگردانان برجسته ی تئاتری که مهران رنجبر به عنوان بازیگر نقش اصلی، با آنها همکاری کرده،       می توان به شهلا میربختیار و دکتر محمد رضا خاکی اشاره کرد.

مهران رنجیر بازیگری حرفه ای را برای دوربین از سال 85 در فیلم «شیفت شب» به کارگردانی       مجتبی قدم شاه و در سال 88 در فیلم «ییتوک» به کارگردانی مجید توکلی و تصویر برداری کوهیار کلاری شروع کرد.

مهران رنجبر، اولین سریال تلویزیونی خود را به عنوان یکی از کاراکتر های محوری به نام کامبیز به کارگردانی شهرام شاه حسینی و تهیه کنندگی مجبد مولایی در مرداد ماه 1388 آغاز کرد. که این سریال 9 ماه به طول انجامید، و پخش آن در شبکه سوم سیما با نام تاوان از خرداد ماه 1389 شروع می شود.

نمایش های اجرا شده:

باغ آلبالو   به کارگردانی پیام عزیزی   در نقش تروفیموف   تالار مولوی   1383

اشکهای بودا   به کارگردانی شهلا میر بختیار   در نقش   مرد افغان   خانه نمایش اداره تئاتر    1384

تانگوی تخم مرغ داغ   به کارگردانی مسعود طیبی   در نقش محسن   جهت شرکت در بخش چشم انداز جشنواره بین المللی تئاتر فجر   1385

روز داخلی 12 شب   به کارگردانی مهرداد هنرمند   در نقش سیامک   تالار مولوی 1386

منظومه آدمک ها   به کارگردانی مهدی مشهور   تئاتر شهر، کارگاه نمایش   1385

آخرین نوار کراپ    به کارگردانی مهران رنجبر   در نقش آقای کراپ   فرهنگسرای نیاوران   1382

منتشاء   به کارگردانی   مجید رحمتی   در نقش تک نفره منتشاء   خانه نمایش اداره تئاتر   1388

در شهریور ماه 1388 در روزنامه بانی فیلم دکتر علی رفیعی به همراه محمد رضا اصلانی  بازی تک نفره مهران رنجبر را که به نویسندگی وی بود مورد تحسین و تقدیر قرار دادند. و بازی ایشان را حیرت انگیز و مثال زدنی عنوان کردند.

مهران رنجبر، در کنار بازیگری حرفه ای، نمایشنامه نویسی و فیلم نامه نویسی را انجام داده و اعتقاد دارد، نوشتن و خلق کردن دراماتیک تاثیر بسیار زیادی بر شعور، تخیل و ذهنیت بازیگر دارد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۹ساعت 18:7  توسط ژاكلين و بنيامين  |